16 Νοεμβρίου 2008

"Περίεργο" διπλό Θρασύβουλου

Ενα συγκλονιστικό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν το απόγευμα της Κυριακής (16/11) στο Παγκρήτιο Στάδιο.
Ο Θρασύβουλος με αυτογκόλ του Γιαλούση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων νίκησε 2-1 τον Εργοτέλη, ο οποίος είχε ισοφαρίσει στο 89`, είχε χάσει πέναλτι στο 66`, είχε δύο δοκάρια και μπαράζ χαμένων ευκαιριών στις καθυστερήσεις του αγώνα!
Στον επιπρόσθετο χρόνο της αναμέτρησης, ο Εργοτέλης έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να πάρει κεφάλι στο σκορ, με τον Κωστάκη να εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή των φιλοξενουμένων και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων αποδείχτηκε... η μαγεία του ποδοσφαίρου και του Θρασύβουλου, ο οποίος έχει 2 νίκες στην Σούπερ Λίγκα και οι δύο στο Παγκρήτιο!
Εκεί που ο Νίκος Καραγεωργίου και οι φίλοι του Εργοτέλη τραβούσαν τα μαλλιά τους για τις χαμένες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις, στην τελευταία επίθεση του αγώνα ο Γιαλούσης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, χαρίζοντας τη νίκη την ομάδα του Σάκη Τσιώλη.