2 Νοεμβρίου 2008

Απίστευτη ανατροπή και νίκη της ΑΕΚ... υπό τις ύβρεις των οπαδών της

Με δύο γκολ των Μαϊστόροβιτς και Τζιμπούρ στις καθυστερήσεις, η ΑΕΚ έκαμψε την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης με 2-1, σε αγώνα για την 8η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Η ομάδα της Τρίπολης είχε προηγηθεί στο 67ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρσελάο.
Ο αγώνας τελείωσε με τον Δώνη να παίρνει την... άγουσα για τα αποδυτήρια, αφού ο Σπάθας τον απέβαλε από τον πάγκο για διαμαρτυρία, όμως στον επιπλέον χρόνο τίποτα δεν άλλαξε με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να πάρει τη νίκη, την πρώτη στους τελευταίους πέντε αγώνες.

ΑΕΚ (Δώνης): Σαχά, Γεωργέας, Μαϊστόροβιτς, Αλεξόπουλος, Χουάνφραν, Πελετιέρι (46` Ρίκκα), Καφές, Ζορμπάς (73` Λαγός), Σκόκο, Εντίνιο (46` Τζιμπούρ), Μπλάνκο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Καρβαλιάλ): Αμπάρης, Φλάβιο, Ζορζίνιο, Μαρσελάο, Λαζαρίδης, Μπαστία, Καρντόσο, Ζαϊρί, Νταμόντε (55` Κανακούδης), Φιλομένο, Ντουαλά (57` Σέζαρεκ).